Ministerstwo Finansów pomoże w rozliczeniach z fiskusem

Polacy będą mogli skorzystać ze wsparcia przy rozliczeniu zeznania podatkowego. Ministerstwo Finansów po raz dziewiąty uruchomiło w całej Polsce specjalną akcję, która ma znacznie ułatwić rozliczenie się z fiskusem.

Resort finansów deklaruje, że w ramach akcji „Szybki PIT” podatnicy będą mogli korzystać z wielu udogodnień.

jak-rozliczyc-pit-750x450

 

Dodatkowe punkty w galeriach handlowych

Jak informuje ministerstwo, 24 i 25 marca w najpopularniejszych galeriach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń. Swoją deklarację podatkową PIT będzie można przesłać przez Internet między zakupami. W tym roku partnerem akcji jest Polska Rada Centrów Handlowych.

Specjalne stanowiska

Dodatkowe stanowiska komputerowe obsługi będą uruchamiane w urzędach. Umożliwią one podatnikom wysłanie deklaracji drogą internetową.

Dyżury telefoniczne

W dniach 13, 20 i 27 kwietnia w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych odbędą się dyżury telefoniczne. Eksperci mają wówczas odpowiadać na pytania podatników.

Wydłużone godziny pracy

Co roku pod koniec okresu rozliczeniowego panuje wzmożony ruch w urzędach. Stąd też 27 i 28 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej, np. w ubiegłym roku była to godzina 18.00.

Źródło: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/udogodnienia-w-ramach-akcji-szybki-pit,719212.html