Masz wieloletnią praktykę jako fryzjer lub kosmetyczka. Twoje umiejętności potwierdzają odbyte szkolenia, zdobyte na nich certyfikaty oraz setki zadowolonych klientów. Teraz chcesz założyć własny salon kosmetyczny, ale boisz się przytłaczających formalności. My Ci pomożemy!
Kadry? Płace? Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Podstawa — formy opodatkowania

Biuro rachunkowe „Optimum” prowadzi kompleksową księgowość dla małych przedsiębiorstw, sklepów internetowych czy salonów kosmetycznych. Jedną z najpopularniejszych form opodatkowania, na jakie decydują się ich właściciele, jest ryczałt ewidencjonowany. Pozwala on na prowadzenie uproszczonej ewidencji podatkowej. W ramach usług świadczonych przez naszą firmę w tym zakresie znajduje się: przygotowanie deklaracji VAT oraz rocznych zeznań podatkowych, regularne, comiesięczne naliczanie podatków, czynności ewidencyjne (wyposażenia, wartości prawnych i niematerialnych, środków trwałych, kart przychodów pracowników) itp. Oczywiście istnieją także inne metody opodatkowania, do których zalicza się: podatek liniowy, opodatkowanie na zasadach ogólnych oraz kartę podatkową. Wyjaśnimy różnice i doradzimy, która opcja byłaby najkorzystniejsza.

Rzetelnie uporządkowana dokumentacja związana z każdym elementem działalności salonu kosmetycznego (świadczonymi usługami, zakupem odpowiednich produktów, konserwacją sprzętu, wynagrodzeniem pracowniczym, uzyskanym dochodem itd.) pomoże w jego efektywnym zarządzaniu. Konkurencyjne ceny sprawiają, iż nasza oferta wyróżnia się na rynku. Ponadto potrafimy dostosować sposób prowadzenia księgowości do branży klienta. Salony kosmetyczne muszą w swojej działalności uwzględniać różne potrzeby klientów i zwykle starają się proponować wiele zabiegów, które nie mogą umknąć uwadze księgowości.
Zainteresowany? Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!

Czemu warto nam zaufać?

Na bieżąco śledzimy wszelkie zmiany w prawie podatkowym i o każdej informujemy naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc przedsiębiorcy rzetelnie i odpowiedzialnie wywiązywać się z nałożonych na niego obowiązków, np. wobec urzędu skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podpowiemy, co zrobić, by ponosić jak najmniejsze opłaty i zoptymalizować koszty prowadzenia działalności oraz co można odpisać od podatku. Profesjonalnie prowadzona księgowość jest dla salonów kosmetycznych, które istnieją od niedawna na rynku, dodatkowo cenna, gdyż pomaga wdrożyć się właścicielom w gąszcz obowiązujących ich przepisów, uniknąć błędów formalnych oraz zapanować nad dokumentacją i jej archiwizacją.

Większym salonom kosmetycznym nasze biuro rachunkowe oferuje ponadto obsługę kadrową i płacową. W ramach świadczonych usług m.in. sporządzamy pełną dokumentację kadrową wraz z bazami danych pracowników, umowy cywilnoprawne i tzw. kontraktowe, listy płac, naliczamy wynagrodzenia, pomagamy podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego i wiele innych. Prowadzimy księgowość od A do Z, pilnując, aby finanse klienta były przejrzyste, dobrze zorganizowane, opierając się przy tym na najwyższych standardach.