Biuro rachunkowe OPTIMUM z siedzibą w Warszawie prowadzi kompleksowe usługi księgowe. Jednym z naszych wielu rodzajów świadczeń jest księgowość dla firm jednoosobowych. Jest to propozycja dedykowana dla osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu całościową i szeroką usługę związaną ze wszystkimi zobowiązaniami i procedurami fiskalnymi, którym podlega Państwa firma. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju księgowości.

Współpracujemy już wieloma indywidualnymi przedsiębiorcami. Wiemy, z jakimi problemami i utrudnieniami zwykle spotykają się firmy jednoosobowe. Do naszych zadań należy rozwiązywanie wszystkich spornych kwestii. Urzędowe przepisy i zalecenia mogą być dla wielu osób bardzo mętną i trudną do zrozumienia materią. Decydując się na nasze usługi, nie będą już musieli się Państwo dłużej tym kłopotać.

Kadry? Płace? Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Podatki i powinności firmy jednoosobowej

Prowadzenie spraw przedsiębiorstwa zwykle należy do zadań jego właściciela, ale część obowiązków wynikających z racji prowadzenia działalności jednoosobowej może zostać przekazana osobom trzecim, takim jak np. księgowy, który pracuje na zasadzie pełnomocnictwa. W tego typu działalności za majątek przedsiębiorstwa uważa się majątek przedsiębiorcy, który jest rozliczany na podstawie przychodów i kosztów podatkowych.

Typów opodatkowania działalności jednoosobowej jest bardzo wiele. Przedsiębiorcy mają do wyboru np. rozliczenie według skali podatkowej, w którym jednym z atrakcyjnych udogodnień jest odliczenie od dochodu strat z lat poprzednich. Inne możliwe formy świadczeń pieniężnych to:

  1. podatek liniowy – jego wysokość jest stała i wynosi 19% od dochodu,
  2. ryczałt ewidencjonowany – przy tej formie rozliczenia należy dobrze rozważyć planowane zyski oraz koszty uzyskania przychodów, a także szereg wyłączeń podmiotowych, w myśl których z ryczałtu nie mogą korzystać, np. osoby okresowo zwolnione z podatku dochodowego,
  3. karta podatkowa – najprostszy model rozliczeń, sprzyjający małym przedsiębiorcą, dzięki któremu są oni zwolnieni m.in. z prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych czy też wyliczeń zaliczek na podatek dochodowy.

Nasi doświadczeni eksperci od prawa podatkowego i rachunkowości z pewnością doradzą Państwu w każdej wątpliwej i spornej sytuacji. Fachowcy z Biura rachunkowego OPTIMUM pomogą Państwu wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania oraz najlepsze rozwiązania księgowe. Forma współpracy zależy tylko od Państwa – oferujemy pełną księgowość dla firmy jednoosobowej i bierzemy odpowiedzialność za całość finansową firmy lub proponujemy pomoc tylko w wybranych aspektach, takich jak rozliczenia PIT czy sporządzanie miesięcznych deklaracji do ZUS-u.

Zainteresowany? Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!

Dlaczego warto nam zaufać?

W przypadku każdej usługi dotyczącej księgowości dla firmy jednoosobowej priorytetem jest indywidualne podejście do zlecenia. Współpraca z klientem to w pierwszej kolejności zapoznanie się z jego działalnością i oczekiwaniami. Nasze poczynania dostosowujemy do branży, w której on działa. Dokładamy wszelkich starań, by zawsze dobierać najlepsze rozwiązania podatkowe, dopasowane do możliwości Klienta i typu jego przedsiębiorstwa. Prowadzona przez nas księgowość dla firm jednoosobowych to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa prawnego. Oferujemy współpracę na dogodnych warunkach i w atrakcyjnej cenie.

Nasza szeroka wiedza dotycząca prawa finansowego, wieloletnia praktyka w pracy z małymi i średnimi przedsiębiorcami oraz zespół wykwalifikowanych fachowców gwarantują najwyższą jakość usług z zakresu księgowości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy wszystkich zainteresowanych ofertą właścicieli firm jednoosobowych.