Biuro rachunkowe OPTIMUM prowadzi kompleksową księgowość dla prawników. Świadczymy profesjonalne usługi księgowe i rachunkowe dla adwokatów i radców prawnych. Nasze wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza z zakresu prawa podatkowego gwarantują Państwu maksymalny komfort usług oraz fachowość. Nasze całościowe i wszechstronne świadczenia to gwarant stabilności i spokoju. Dzięki temu mogą Państwo całkowicie oddać się swojej pracy i nie zaprzątać już głowy dodatkowymi obowiązkami i powinnościami finansowymi. Prawo podatkowe to dziedzina dynamiczna, która ulega ciągłym zmianom. Dlatego też trzeba być stale na bieżąco z nowymi ustaleniami i nowelizacjami dotyczącymi prawa finansowego. Prawnicy i adwokaci, którzy decydują się na prowadzenie przez nas ich księgowości i rachunkowości, mogą być pewni, że wszystkie działania, jakie podejmujemy w ich imieniu, są całkowicie zgodne z aktualnymi przepisami i procedurami. Wybierając nasze usługi, oddają nam Państwo znaczną część swoich obowiązków fiskalnych, ale też oszczędzają wiele czasu, który należy poświęcić na stałe zbieranie informacji i ciągłą aktualizację norm i regulacji finansowych.

Kadry? Płace? Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Obowiązki podatkowe prawników

Usługi oferowane przez prawników wymagają opodatkowania w formie VAT. Dodatkowo nie mogą oni korzystać z udogodnienia takiego jak zwolnienie podmiotowe. W myśl przepisów dotyczących prawa finansowego prawnicy nie mogą także opodatkować swojej działalności na zasadzie karty podatkowej czy też ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Tym, co księgowy prawnika czy adwokata może zaproponować, jest np. rozliczenie według skali podatkowej. Sednem tego rozwiązania jest dochód, co dokładnie rozumiane jest jako różnica pomiędzy kosztem prowadzonej działalności a kosztem uzyskania przychodu. Jeszcze inną możliwą formą rozliczania jest podatek liniowy. Głównym atutem tego narzędzia jest stała wysokość podatku, która wynosi 19% od dochodu. Przy tym trybie nie można natomiast korzystać z ulg podatkowych. Aby móc się rozliczać tą metodą, należy złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym stosowne pismo, które pomoże sporządzić księgowy.

Poza odpowiednim, dopasowanym do potrzeb Klienta typem podatku, nasze biuro oferuje również usługi, takie jak: prowadzenie ksiąg, tworzenie dokumentacji niezbędnych przy prowadzeniu własnej działalności, sporządzanie różnego rodzaju raportów i sprawozdań finansowych. Dokładnie wiemy, jak wygląda współpraca z różnymi instytucjami, takimi jak ZUS, Urząd Skarbowy czy banki, więc nie muszą się już Państwo tym trudzić i przebijać przez stosy fiskalnej dokumentacji.

Zainteresowany? Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!

Co nas wyróżnia?

Prowadzona przez nas kompleksowa księgowość dla prawników i adwokatów to przede wszystkim dbałość o Państwa bezpieczeństwo prawne. Punktem wyjścia naszej współpracy z Klientami jest szczegółowa analiza ich działalności. Dzięki temu możemy dobrze dobrać odpowiednie środki i podjąć korzystne dla Państwa działania. Indywidualne podejście do każdego Klienta jest czynnikiem niezbędnym dla prawidłowej współpracy z naszymi Kontrahentami. Odpowiednie rozeznanie i ustalenie potrzeb naszych interesantów ma niebagatelny wpływ na jakość świadczonych przez nas usług. Dodatkowo tworzy atmosferę przyjaznej i partnerskiej współpracy.

Decydując się na naszą usługę prowadzenia księgowości i rachunkowości, wybierają Państwo stabilność i bezpieczeństwo. Zapewniamy dobór najkorzystniejszych rozwiązań zgodnych z aktualnym stanem prawa finansowego. Naszym Klientom możemy zaoferować całościową obsługę księgową w atrakcyjnej cenie lub pomoc tylko na wybranych polach księgowości.

Gwarantujemy szeroką wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem, terminowość podejmowanych przez nas zobowiązań, a także dokładność i sumienność w realizacji usług. Do kontaktu zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą prawników, radców prawnych i adwokatów.