Handel internetowy to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Niezależnie od rodzaju sprzedawanych produktów każdy sklep internetowy musi prowadzić własną księgowość z całą dokumentacją, która jest później potrzebna przy rozliczeniach z urzędami. Ważny jest już sam wybór sposobu opodatkowania, w tym kwestia opodatkowania siedziby sklepu oraz ewidencja kosztów wysyłki towarów. W rozwiązaniu tych i wielu innych problemów pomoże nasza firma.

Finanse w e-sklepie

Sprzedaż internetowa jest wygodną, szybką i stosunkowo łatwą w obsłudze formą handlu. Przyciąga rzesze klientów, którzy dysponują ograniczonym czasem, niepozwalającym im na osobiste poszukiwania produktów w poszczególnych filiach danego producenta. Ponadto wiele towarów dostępnych jest tylko w sprzedaży internetowej, a oferta przedsiębiorcy jest niejednokrotnie poszerzona w Internecie i daje nowe możliwości zakupu (wybór koloru, materiału, modelu niedostępnych w tradycyjnej ofercie). W prowadzeniu tego typu działalności ważna jest terminowość i umiejętność kontroli wielu transakcji jednocześnie. Dla sprawnego zarządzania interesem pomocna może być nasza oferta księgowości dla sklepu internetowego.

Jaka forma opodatkowania jest najlepsza? Jest to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć, zakładając firmę. Specjaliści „Optimum” wyjaśnią, jak ów wybór wpływa na wysokość podatku dochodowego oraz sposób prowadzenia całej księgowości, nie jednego, ale nawet całej sieci sklepów internetowych. Doradzimy, czy bardziej opłaca się opodatkowanie ogólne, czy forma ryczałtu. Podpowiemy, kiedy wystawiać należy rachunki, a kiedy faktury. Przedstawimy wszystkie obowiązki podatkowe i dopilnujemy ich realizacji.

Kadry? Płace? Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Obowiązkowa kasa fiskalna

Przepisy prawa precyzują obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy, dbając o prowadzoną przez siebie księgowość, jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu oraz kwot podatku przy wykorzystaniu kas rejestrujących. Zlekceważenie tego przepisu skutkować może nałożeniem na właściciela sklepu kary grzywny. Ewidencjonowaniu przez kasy fiskalne podlegają usługi medyczne, prawne, księgowe, rachunkowe, ale też tłumaczenia czy usługi detektywistyczne. Wiele serwisów internetowych oferuje sprzedaż biletów na koncerty, widowiska kulturalne czy spektakle teatralne. Księgowość dla tego rodzaju sklepów internetowych musi być prowadzona z należytą uwagą, zważając na wszelkie przypadki losowe, które mogą skutkować problemami rozliczeniowymi (np. zmiana terminu czy odwołanie wydarzenia, a co za tym idzie ewentualny zwrot pieniędzy za bilet). Prowadząc sklep internetowy, przedsiębiorca pamiętać o tym, że e-biznes mimo nowoczesnej formy funkcjonowania wymaga dbałości o tradycyjne aspekty księgowe.
Prowadzona przez nas księgowość dla sklepu internetowego charakteryzuje się podobnym zestawem usług jak w przypadku tradycyjnej działalności handlowej.

Zainteresowany? Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!

Stawiamy na profesjonalizm, starając się zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. Nowoczesny biznes wymaga innowacyjnych form zarządzania. Księgowość dla sklepów internetowych powinna zatem być kreatywna w takim sensie, iż ma za zadanie dostosować się do medium, jakim jest Internet,a zatrudnieni specjaliści powinni znaleźć rozwiązanie każdego problemu i wskazać możliwie najlepsze rozwiązania. Specyfika prowadzenia sklepu internetowego wymaga nowoczesnych narzędzi księgowości. W biurze rachunkowym „Optimum” ciągle podnosimy swoje kwalifikacje, by zapewnić wysoką jakość naszych usług. Prawidłowo prowadzona księgowość dla sklepu internetowego jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorcy i pomaga w osiągnięciu sukcesu.