Jeśli zawiłości dotyczące prawa podatkowego i finansów firmy sprawiają Państwu trudności i są w wielu kwestiach nie do przebrnięcia, to nasze biuro z pewnością może pomóc. Profesjonalni i kompetentni pracownicy naszego biura prowadzą kompleksową księgowość dla firm budowlanych. Jesteśmy w stanie zaproponować przedsiębiorcom całościową usługę związaną ze wszystkimi aspektami finansowymi firmy. Wiele osób podejmujących się prowadzenia firmy budowlanej nie zdaje sobie sprawy, jak dokładnie księgowość wygląda. Prowadzenie rejestrów pieniężnych i sporządzanie odpowiednich dokumentacji podlega rygorystycznym przepisom i jest regulowane przez szereg ustaw. Bardzo ważne jest, by osoba, która zajmuje się finansami firmy, była biegła w aktualnych przepisach i znała odpowiednie procedury.
Kadry? Płace? Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Powinności podatkowe firmy budowlanej

Osoba fizyczna, która zakłada jednoosobową działalność gospodarczą, taką jak np. firma budowlana, musi już podczas otwierania działalności dokonać wyboru formy opodatkowania. Model rozliczeniowy należy respektować przez cały rok podatkowy.

Podstawowym modelem opłacania świadczeń fiskalnych jest skala podatkowa. Wysokość składek jest uzależniona od wielkości dochodu. W pierwszym progu stawka wynosi 18% podstawy opodatkowania. Jeśli dochód firmy przekracza 85 528 zł, to wzrasta ona do 32%, a należności są naliczane od nadwyżki podstawy podatkowej w wysokości 85 528 zł.

Właściciele firm budowlanych mają do wyboru także inne formy opodatkowania:

  • podatek liniowy – wysokość stawki jest stała i wynosi 19%, jednak ten model zaleca się zwykle przedsiębiorcom, których dochód przekracza 100 000 zł,
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – podatek nalicza się od wielkości przychodu, bez uwzględniania opłaconych składek ZUS, stawka podatku dla działalności budowlanej to 5,5%,
  • karta podatkowa – przy wyborze tego rozwiązania płaci się podatek o stałej wielkości przez cały rok podatkowy, jednak jest ono dostępne tylko dla precyzyjnie określonych typów działalności.

Pracownicy naszego biura pomogą Państwu znaleźć rozwiązanie na każdy niestandardowy i dyskusyjny dylemat. Doradzamy, jaki model rozwiązań księgowych będzie najlepszy dla firmy budowlanej i przy tym zawsze mamy na uwadze Państwa bezpieczeństwo prawne. Naszym Klientom oferujemy całościowy pakiet usług z zakresu księgowości, w którym zajmujemy się wszystkim aspektami finansowymi firmy. Oferujemy także współpracę polegającą na doradztwie i pomocy tylko na wybranych polach wchodzących w skład prawa fiskalnego.

W skład naszych usług wchodzi m.in. prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych, ksiąg przychodów i rozchodów, obsługa kadrowa i płacowa oraz ewidencja podatkowa dla ryczałtu ewidencjonowanego. Oferujemy pomoc w czynnościach takich jak coroczne zeznania finansowe, rozliczenia PIT, miesięczne deklaracje ZUS.
Zainteresowany? Sprawdź nasz atrakcyjny cennik!

Współpraca z Klientami

Punktem wyjścia w naszej pracy jest szczegółowe rozpoznanie działalności Klienta. Wiedząc, na czym dokładnie ona polega, możemy także ustalić priorytety i poznać oczekiwania naszych kontrahentów. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gdyż każdy biznes zawsze coś wyróżnia na tle innych firm. Księgowość prowadzona dla firm budowlanych jest przypadkiem szczególnym, do którego potrzeba osoby obytej w środowisku i posiadającej wiedzę o tym, jakie formy opodatkowania będą najkorzystniejsze.

Naszą renomę i najwyższą jakoś usług potwierdzają nasi klienci, z którymi zawsze staramy się współpracować w atmosferze przyjaznego partnerstwa. Nasza konkurencyjna na rynku związanym z księgowością oferta z pewnością powinna zainteresować wszystkich właścicieli firm budowlanych. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który chętnie odpowie na Państwa pytania i postara się rozwiać wszelkie wątpliwości.